Shiste drogë pranë shkollave të Gjirokastrës, arrestohet 41-vjeçari

Shiste drogë pranë shkollave të Gjirokastrës, arrestohet

Një 41-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në flagrancë pasi posedonte lëndë narkotike cannabis sativa të ndarë në doza, me qëllim shitjen në afërsi të shkollave.

Janë sekustruar rreth 150 doza dhe celulari i të arrestuarit, ndërkohë që raportohet se shtetasi ka patur precedent penal të mëparshëm për të njejtin krim.

Njoftimi i policisë Gjirokastër

Vijon megaoperacioni policor antidrogë i koduar “Tempulli”.

Kishte siguruar lëndë narkotike cannabis sativa dhe e kishte ndarë në doza, me qëllim shitjen në afërsi të shkollave, arrestohet në flagrancë 41-vjeçari.

I arrestuari, me precedent të mëparshëm për të njëjtin krim.

Sekuestrohen rreth 150 doza të kësaj lënde dhe celulari të arrestuarit.

Si rezultat i administrimit të shpejtë të informacioneve nga inteligjenca policore, të siguruara në vijim të megaoperacionit mbarëkombëtar antidrogë të koduar “Tempulli”, për një shtetas që shiste doza cannabisi, në afërsi të shkollave, shërbimet operacionale dhe ato për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve të DVP Gjirokastër kapën në flagrancë dhe vunë në pranga shtetasin R. A., 41 vjeç, banues në Gjirokastër.

Nga kontrollet, 41-vjeçarit iu gjet një sasi lënde narkotike cannabis sativa, e ndarë në rreth 150 doza, me qëllim shitjen në afërsi të shkollave të qarkut.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

EMISIONET