Reshje shiu dhe shtrëngata në disa zona, si pritet të jetë moti sot

Reshje shiu dhe shtrëngata në disa zona, si pritet të jetë

Të mërkurën e 24 prillit, priten reshje mesatare në qarqet Kukës, Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Elbasan dhe Fier, të shoqëruara edhe me shtrëngata, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 12 / 18 °C , në vendet e ulëta: 11 / 17 °C dhe në vendet malore: 5 / 14 °C.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

EMISIONET