Qyno: Matës i doli koka, "të gjithë" e dinë se ç'bënte me kokainën, ja për çfarë akuzohet Breçani

Gazetari i Ora News, Elton Qyno u shpreh se Erzen Breçani është arrestuar pranë stadiumit teksa zhvillohet ndeshja me Ishujt Faroe.

Ai shtoi se urdhri për arrestimi ne tij është lëshuar nga SPAK për shkak se është pjesë e një grupi që vepronte në shqipëri, Evropë dhe vendet e Amerikës latine.

Qyno: Breçani është arrestuar pranë stadiumit teksa zhvillohej ndeshja me Ishujt Faroe. Urdhri për arrestimi ne tij është lëshuar nga SPAK për shkak se është pjesë e një grupi që vepronte në shqipëri, Evropë dhe vendet e Amerikës latine. Breçani ka një lidhje krushqie me njërin nga personat e shpallur në kërkim, sikurse është Ervin Mata.

Asetet financiare ata i shpenzojnë në shqipëri, por kjo nuk u jep titullin biznesmenë sepse nuk e bëjnë atë në mënyrë të ligjshme. Këta kanë ngritur një biznes edhe me ndërtimet në Tiranë kryesisht. Investojnë në pallate. Edhe babai i Matës është i skeduar se merret me lëndë narkotike. Janë kapur sasi e konsiderueshme kokaine në shumë vende, dhe më pas është lëshuar masa e arrestit me burg për këta persona.

EMISIONET