Plagosje në Tiranë, i riu me probleme të shëndetit mendor godet me thikë 18-vjeçarin

Plagosje në Tiranë, i riu me probleme të shëndetit mendor

Një 18-vjeçar mbeti i plagosur me thikë mbrëmjen e sotme në kryeqytet.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00, në rrugën “Myslym Keta”, ku shtetasi E. T., 22 vjeç, i cili dyshohet se vuan nga probleme të shendetit mendor sipas policisë, ka goditur thikë shtetasin T. D., 18 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Autori i dyshuar i ngjarjes u shoqërua në komisariatin e Policisë Nr.4, për veprime të metejshme hetimore.

Vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Po mbrëmjen e sotme një 60-vjeçar i dha fund jetës duke u vetëvarur.

"Rreth orës 18:50, në fshatin Mustafakoç, në Baldushk, është vetëvarur në një pemë shtetasi Sh. U., 60 vjeç".

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e rrethanave të ngjarjes.

EMISIONET