Përplasje mes policisë dhe tifozëve në Tiranë, plagoset një tjetër efektiv

jë tjetër polic ka mbetur i plagosur si pasojë e përplasjeve me tifozët të cilët kanë përdorur shkopinj e gurë ndaj tyre.

Ngjarja ka ndodhur  te ura e Drejtorisë së Policisë Tiranë, ndërsa nuk dihet si është gjendja e efektivit.

Incidentet vijnë një ditë para ndeshjes mes Romës dhe Feyenoord që do të luhet ditën e nesërme 25 Maj  në "Air Albania", në orën 21:00, kanë nisur incidentet.

Pak minuta më parë 200 tifozë janë përplasur me policinë në rrugën 'Mustafa Matohiti', ku tifozët kanë përdorur shkopinj dhe gurë ndaj bluve.

Përplasje mes policisë dhe tifozëve në Tiranë, plagoset

Përplasje mes policisë dhe tifozëve në Tiranë, plagoset

EMISIONET