Aksident në aksin Llogara-Orikum, nisen drejt spitalit dy të lënduar. Paralizohet trafiku

Një aksident automobilistik është shënuar pasditen e sotme në Llogara, ku dy automjete janë përplasur.

“Sot, rreth orës 16:45, në aksin rrugor Llogara-Orikum, një automjet tip “Audi” me drejtues shtetasin A. V., 27 vjeç, është përplasur me një automjet tip "Mitsubishi", drejtuesi dhe pasagjeri i të cilit po transportohen në spital, për ndihmë mjekësore.

Shërbimet e Qarkullimit Rrugor kanë marrë masa për qarkullimin e mjeteve me një rrugëkalim, deri në largimin e automjeteve të aksidentuara nga vendi i ngjarjes,” njofton policia.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

EMISIONET