Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit Memorial.

Furgoni i mallrave është përmbysur në rrugë, pasi ka humbur kontrollin, e për pasojë është përplasur me barrierat mbrojtëse.

Në informacionet paraprake, thuhet se nuk ka të lënduar. Aktualisht është bllokuar një krah i autostradës Fier-Tiranë.

Shkak i këtij aksidenti dyshohet se është shpejtësia tej normave të lejuara dhe rruga që ka mungesë ndriçimi.

EMISIONET