Përfshihet nga flakët pylli në Pogradec, çfarë dyshohet

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e kësja të mërkure në pyllin e fshatit Niçë në njësinë Dardhas të Pogradecit.

Zjarri i favorizuar nga era ka përfshirë ipërfaqe të konsiderushme pemësh, ndërsa dyshohet se ka qënë i qëllimshëm.

Ky është rasti i dytë i zjarrvënies në zonat malore të Pogradecit pasi pak ditë më parë një tjetër zjarr u izolua dhe fik në pyjet e njësisë Velçan.

Forcat zjarrfikëse janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

EMISIONET