PD nuk i ndahet Metës: Merrte informacion dhe jepte direktiva për sulmin nga banda e Berishës

PD nuk i ndahet Metës: Merrte informacion dhe jepte direktiva për

Duket se Partia Demokratike ka filluar një luftë të hapur me presidentin ilir Meta, sidomos pas deklaratave të tij të fundit.

Në një video-postim në Facebook, PD shkruan se Ilir Meta u shfaq sot si bashkëorganizator i dhunës ndaj PD-së në 8 janar.

Sipas PD-së, Ai merrte informacion dhe jepte direktiva për sulmin nga banda e Berishës, pasi së bashku me këtë të fundit, Meta do ta shkatërrojë PD-në për hallin e tyre të përbashkët.

PD: Ilir Meta u shfaq sot si bashkëorganizator i dhunës ndaj PD. Ai merrte informacion dhe jepte direktiva për sulmin nga banda e Berishës. Berisha dhe Meta donin ta shkatërronin PD-në për hallin e tyre, por nuk ja dolën.

 

EMISIONET