Parashikimi i motit për sot/ ''Ferri'' zbret në tokë, temperaturat priten të shkojnë deri në...

Parashikimi i motit për sot/ ''Ferri'' zbret në

Sipas MeteoAlb orët e paradites mbeten nën ndikimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të larta në të gjithë territorin e vendit, por orët e pasdites do të sjellin kalime vranësirash nëpër të gjithë territorin ku më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat përgjatë shtrirjes Llndore.

Po ashtu; do të ketë shtim të lagështirës në ajër duke bërë që i nxehti të ndjehet edhe më shumë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë në vlerat e mëngjesit, por mesdita sjell rënie më 2 -3 gradë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C vlera më e ulët deri në 40°C vlera më e lartë në rang territori.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det duke arritur shpejtësinë maksimale deri në 35 km/h nga drejtimi veripërëndimor; për pasojë në brigjet detare do të krijohet dallgëzim 1– 2 ballë.

EMISIONET