Parashikimi i motit, 23 Korrik 2021

Parashikimi i motit, 23 Korrik 2021

Sipas MeteoAlb, vendi ynë gjatë paradites së ditës së nesërme (E Premte 23 Korrik) paraqitet në në dominimin e kthjellimeve.

Por kalime vranësirash të lehta priten në orët e mesditës dhe pasdites në zonat e ulëta dhe malore. Ndërsta vija bregdetare mbetet në mbizotërimin e motit të kthjellët.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të të rritne në mesditë duke luhatur luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior – Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 2 ballë.

EMISIONET