Nuredin Dumani dëshmon dhe për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan?

Nuredin Dumani dëshmon dhe për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në

Nuredin Dumani , 35-vjeç i cili ndodhet në burg pasi akuzohet për një sërë krimesh dyshohet se ka dëshmuar për vrasjen e Pjerin Xhuvani më 21 prill.

Këtë e ka bërë me dije gazetarja e Ora News, Keti Banushi, por megjithatë nuk dihet se çfarë ka thënë në lidhje me vrasjen që tronditi Elbasanin, vetëm 4 ditë para zgjedhjeve të 25 prillit.

Ajo që vlen të theksohet është se vrasja e tij nuk është përfshirë në ngjarjet e Dumanit që Prokuroria e Posaçme  ka dërguar në Gjyaktë.

Pjerin Xhuvani,  u vra më 21 Prill të vitit 2021 në Elbasan. Asokohe si pasojë e të shtënave, mbetën të plagosur  Emiljan Prenga 39 vjeçar, Pavlo Vuksani 50 vjeçar, Eltjon Bodinaku 32 vjeçar dhëndri i Pjerin Xhuvanit. E plagosur po ashtu mbeti  dhe efektivja e policisë Xhensila Sota 27 vjeçare.

EMISIONET