Nga Nishani, Noka, Shehu e deri tek Paloka, deputetë e ish-deputetë në krah të Sali Berishës (Foto)

Nga Nishani, Noka, Shehu e deri tek Paloka, deputetë e ish-deputetë

Pasi Krydemokrati Lulzim Basha e përjashtoi nga grupi parlamentar i PD, ish-Kryeministri Sali Berisha, ka nisur turin e tij me demokratët.

Krahas mbështetësve në radhët e qytetarëve, të shumtë ishin edhe demokratët e partisë, besnikë të ish kryeministrit, të cilën zgjodhën që të lënë dhe seancën plenare që u mbajt ditën e sotme.

Siç shihet në fotot, në takim ku Berisha ka mbajtur dhe fjalën e tij, ishin të pranishëm deputetët Edi Paloka, Flamur Noka, Tritan Shehu, Isuf Çela.

Po ashtu mbështetës i Berishës ishte edhe ish Presidenti Bujar Nishani.

I pranishëm në takim, ish-sekretari për çështjet ligjore Çlirim Gjata, ish deputetët Klevis Balliu, Gent Strazimiri, Aldo Bumci, Astrit Veliaj, Anton Frroku, Keltis Kruja, Albina Deda, Liljana Elmazi si edhe Arbjola Halimi.

Nga Nishani, Noka, Shehu e deri tek Paloka, deputetë e ish-deputetë

Nga Nishani, Noka, Shehu e deri tek Paloka, deputetë e ish-deputetë

Nga Nishani, Noka, Shehu e deri tek Paloka, deputetë e ish-deputetë

Nga Nishani, Noka, Shehu e deri tek Paloka, deputetë e ish-deputetë

EMISIONET