Myftaraj: More paratë e tërmetit nga Ahmetaj për shkarkimin e Metës, Gjuzi: Mirë ia bëmë!

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, një debat ka shpërthyer mes deputetit Kujtim Gjuzi dhe Kastriot Myftarajt lidhur me mos shkuarit në SHBA dhe shkarkimin e presidenti Meta.

Myftaraj: Edhe ti Kujtim nuk shkon në SHBA, matanë Atlantikut. Ka frikë ta verifikojë nëse është non grata.

Gjuzi: Me ngadalë. Unë jam ambasador i paqes në SHBA. Unë jam anëtar i konferencës së Vjenës. Unë nuk jam spiun sigurimi. Më kanë akuzuar edhe se nuk kam shkollë të mesme, por ja ku i kam diplomat.

Myftaraj: Sa para keni marrë për votën kundër Ilir Metës, se akuzohet se keni marrë 500 mijë euro. Do tua jepte Arben Ahmetaj. Keni marrë paratë e shtëpive të tërmetit, 10 shtëpi keni futur në xhep.

Gjuzi: Mirë ia bëmë! Ia fala 90 minuta Metës.

 

EMISIONET