"Mirë që ma vranë, por edhe ma varrosën tek kasollja lopës"/ Vëllai i Pëllumb Metës: Më thanë "ka ikur", m'u duk e dyshimtë

"Mirë që ma vranë, por edhe ma varrosën tek kasollja

Ramazan Meta, vëllai i Pëllumb Metës që u vra nga fëmijët, ka deklaruar për Top Channel se i është dukur e dyshimtë deklarata e Blerina Metës për zhdukjen e tij.

“Më thanë ka ikur së bashku me makinën”, është shprehur ai, teksa shtoi se ka qenë i habitur pasi ishte në punë i angazhuar.

Ka qenë policia që ka zhvarrosur trupin e tij, ndërsa Ramazan Meta u shpreh se e ka kërkuar kudo, por e ka pasur shumë pranë.

“Ne e kem i marrë vesh ngjarjen nëpërmjet policisë. Nuk dinim asgjë. Kur mora vesh se kishte humbur erdha në shtëpi dhe pyeta kunatën si është kjo punë.

Ata më thanë nuk dimë gjë, ka ikur së bashku me makinën. E dyshimtë m'u duk ikja së bashku me makinën, se këtu ishte në punë i angazhuar. Nuk dyshoja tek fëmijët dhe familja e vet. Një natë erdhi policia nga ora tetë dhe thash ç’ne.

Erdhën tre makina fillimisht dhe më pas u mbushën plot. Erdha me gjithë nusen dhe nuk na lanë të hynim. Ikëm tek shpija dhe rreth orës 11 e kanë zhvarrosur.

Unë vëllain e kisha pasur këtu, unë po e kërkoja gjithandej. S’kemi lënë vend pa kërkuar”, tha ai.

Për sa i përket marrëdhënies së Pëllumb Metës me Hygertën, dy djemtë dhe bashkëshorten, Ramazan Meta shprehet se kanë qenë shumë të mira.

“Hygerta s’ka pasur asnjë lloj arsyeje për ta bërë këtë. I ka mbajtur shumë mirë, të mrekullueshëm, i ka shkolluar, për t’i dhënë një jetë sa më të lumtur.

Mundimi i atij vëllai, ata ia shpërblyen në këtë lloj mënyrë. Mirë që ma vranë por edhe ma varrosën tek kasollja lopës. Unë nuk kisha një vlla që t’ia bënin ashtu”, shtoi më tej ai.

EMISIONET