Mëngjesi nis me shpërthim në Laprakë, i vihet lëndë plasëse në një biznes

Mëngjesi nis me shpërthim në Laprakë, i vihet

Më datë 21.11.2023, rreth orës 04.50, në rrugën "Dritan Hoxha", në Laprakë, (në rrugë) dyshohet se ka shpërthyer një sasi lënde plasëse dhe si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar xhamat e një biznesi përreth.     

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

EMISIONET