Ma kadalë, ma kadalë... Tamarrsha..." Pjesëmarrësit e Paradë së krenarisë kërcejnë e këndojnë "Sekret" të Ronelës

Ma kadalë, ma kadalë... Tamarrsha..." Pjesëmarrësit e

Me pankartat në duar ku shkruhej “Ne jemi familje” “Dashuri për të gjithë” dhe nën tingujt e muzikës “Sekret” të këngëtares Ronela Hajati, parade e krenarisë ka përshkruar bulevardin “Dëshmorët e Kombit" për të vijuar më pas drejt zonës së Bllokut.

Paradës i janë bashkuar dhe gra me fëmijë.

Marshuesit valëvisnin flamurin me ngjyrat e ylberit ndërsa kërcenin e këndonin këngën e Ronela Hajatit

"Po vjen djali nga malet
Dhe tek unë sot do falet
Nuk e di a do ndalet
Hajde ti, hajde ti
T’i falim mëkatet
Për këtë vajzën do vije
Dhe krejt botën ta lije
Unë jam diell nuk jam hije
Ti je i jemi djalë prej Shqipërie"

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, ambasadorja e Suedisë, Holandës dhe Gjermanisë dhe kreu i delegacionit të BE-së në Tiranë janë solidarizuar me këtë marshim, ndërkohë është vënë re mungesa e politikanëve shqiptarë.

EMISIONET