Ligji për amnistinë/ Basha: Mazhoranca do të nxjerrë nga burgu hajdutët që kanë qenë në parlament

Në “Epiqendër” nga Sonila Musai në Ora News, Faik Basha e ka cilësuar politike amnistinë në burgje që pritet të votohet në parlament.

Në fjalën e tij Basha është shprehur se ligji për amnistinë ka qëllim të nxjerrë nga burgu hajdutët që dikur kanë qenë në parlament duke e cilësuar dhe të pamoralshme.

EMISIONET