Lezhë, arrestohen dy vëllezër dhe kushëriri, kapen në makinë me 17 kg kanabis

Lezhë, arrestohen dy vëllezër dhe kushëriri, kapen në

Dy vëllezër dhe kushëriri i tij janë arrestuar pasi në makinën ku po udhëtonin janë gjetur 17 kg kanabis.

Operacioni u kodua “Bisakë”

 Shërbimet e Policisë Lezhë kishin marrë informacione se këta shtetas po transportonin lëndë narkotike nga Mirdita në drejtim të Lezhës. Bazuar në këto informacione, në vendin e quajtur “Gëziq”, Mirditë, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin e dyshuar tip "Benz

Të arrestuarit janë Altin P., Shkelqim P. dhe Çelnik P.

“Gjatë kontrollit të automjetin me drejtues shtetasin A. P. dhe pasagjerë vëllain dhe kushëririn e tij, shërbimet e Policisë gjetën 17 kilogramë lëndë narkotike cannabis sativa, të cilat u sekuestruan cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin” informoi policia e Lezhës.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet procedurale i kaluan për ndjekje të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

EMISIONET