Kush do e bindë Ramën? Sot pasdite mësohen 6 kandidatët socialistë për zgjedhjet e 6 marsit

Kush do e bindë Ramën? Sot pasdite mësohen 6 kandidatët

Partia Socialiste mblidhet sot për të marrë vendime lidhur me kandidatët për kryetarë bashkie në 6 bashkitë që ka zgjedhje më 6 mars.

Prej ditësh Rama mban takime me deputetë dhe drejtues të qarqeve për të testuar për emrat e kandidatëve për kryetar bashkie.

Zyrtarisht pritet të mësohen pasditen e sotme emrat e kandidatëve.  

Gazetarja e Ora News, Fjorela Beleshi e cila ndjek nga afër të gjitha zhvillimet në selinë e PS-së informon se këto emra mund të jenë dhe kandidatë potencialë edhe për zgjedhjet vendore të 2023.

Po kush janë kandidatët potencialë. Raportimi i gazetares.

 

EMISIONET