Iljazaj: Basha humbi ‘pikë’ se nuk argumentoi pse përjashtoi Berishën, ja arsyeja


Gazetari Ervis Iljazaj është shprehur se ish-Kryeministri Sali Berisha në 3 muajt e fundit ka bërë një fushatë elektorale, me nismën që ka ndërmarrë të ashtuquajtur ‘Foltore’.

Në emisionin “Ora e Betit” me gazetaren Beti Njuma, ku dhe është komentuar sondazhi RTV Ora Neto, Krydemokrati Lulzim Basha ka humbur ‘pikë’ në pamundësinë për të dhënë argumente se përse përjashtoi Berishën nga grupi parlamentar i PD.  

Ervis Iljazaj: Berisha ka qenë në një fushatë elektorale në 3 muajt e fundit. Mbulimi mediatik ka qenë shumë i madh. Ne nuk mund të krahasojmë dy liderë kur njëri nuk ka nxjerrë argumentet e tij, dhe tjetri që ka qenë agresiv me foltoret në dy muajt e fundit dhe e treta kemi të bëjmë me përjashtim dhe kjo është emocionale. Basha në pamundësi për ta shpjeguar këtë vendim ka humbur pikë, dhe një nga arsyet se përse nuk e ka shpjeguar dot është se ja kanë kërkuar ta mbajnë sekret.

EMISIONET