Gazetari Ferdinand Dervishi thotë: Ervis Martinaj u eliminua nga një suport politik dhe i biznesit

Gazetari Ferdinand Dervishi thotë: Ervis Martinaj u eliminua nga një

Prej afërsisht 2 vitesh, fati i ish ‘mbretit’ të lojërave të fatit nuk dihet. Ai është denoncuar nga familja si i zhdukur, teksa aludohet se është eliminuar.

Gazetari i kronikës Ferdinand Dervishi i ftuar në Report TV ka deklaruar se operacioni i SPAK, hedh dritë dhe mbi fatin Ervis Martinajt.

Dervishi theksoi se Ervis Martinaj u eliminua me suportin e politikës dhe biznesit.

“Me këtë dosje del se Ervis Martinaj u eliminua nga një suport politik dhe i biznesit”, deklaroi Dervishi.

EMISIONET