Garda e ruan me ligj kreun e opozitës nga 2007, PD: VKM-ja, propagandë e Ramës për diversion

Garda e ruan me ligj kreun e opozitës nga 2007, PD: VKM-ja,

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me VKM të mbledhjes së kësaj të mërkure për të mbrojtur Lulzim Bashën me Gardën e Republikës.

Duke e cilësuar një propagandë të Ramës, PD thotë se ky është një vendim i miratuar që në 2007-ën.

Sipas ligjit dhe vendimit të Këshillit të Ministrave që prej viti 2007, Garda e Republikës ruan kryetarin e opozitës

"Gjithçka bëhet për të hequr vëmendjen nga situata aktuale në të cilën ndodhet vendi dhe për të bërë diversion" përfundon reagimi i PD.

EMISIONET