Fundi tragjik i dy vëllezërve të mitur, i madhi u fut në liqen për të shpëtuar të voglin dhe u mbytën të dy

Dy të miturit të moshës 10 dhe 14 vjeç që u mbytën në liqenin e Prushit në Tiranë mësohet se janë vëllezër.

Mësohet se më i vogli ka rrezikuar të mbytet dhe në ndihmë ka shkuar vëllai i madh por fatkeqësisht asnjëri prej tyre nuk ka mundut të dalë i gjallë nga uji.

Ngjarja e rëndë u regjistrua rreth orës 18:05. 

Shërbimet e Policisë shkuan mënjeherë në vendngjarje dhe nisën kërkimet.

Njëkohësisht në vendngjarje mbërritën polumbarët e Reneas, të cilët pas disa minutash kërkime bënë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e trupave të pajetë të dy të miturve.

"Si rezultat i kërkimeve të kryera nga Polumbarët e Reneas u bë e mundur gjetja e trupave të pajetë të miturve Mateo dhe Klevis Taku, 14 dhe 10 vjeç (vëllezër).

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Fundi tragjik i dy vëllezërve të mitur, i madhi u fut në

Fundi tragjik i dy vëllezërve të mitur, i madhi u fut në

EMISIONET