Flet avokati: Gjendja ekonomike dhe dhuna shkaktarët kryesor pse po ndodhin divorcet

I ftuar në Ora News në emisionin “Epiqendër” të moderatores Sonila Musai ishte Elvis Turtulli ku foli për disa nga shkaqet e divorcit.

Turtulli tha se statistikat  tregojnë se divorcet janë shtuar shumë dhe arsyet janë ekonomike por dhe shkaqet sociale.

Ai u shpreh se edhe dhuna është një ndër shkaqet kryesore që çojnë një çift drejt divorcit por avokati tha se pak e tregojnë këtë në dyert e gjykatës.

EMISIONET