EMRI/ U shpall në kërkim për atentatin në Dukagjin, vetëdorëzohet në polici njëri prej të akuzuarve: Nuk kam asnjë lidhje me ngjarjen

EMRI/ U shpall në kërkim për atentatin në Dukagjin,

Vetëdorezohet Edmond Nika në policinë e Shkodrës në lidhje me krimin e brendshëm në Dukagjin ku një i moshuar u vra dhe u plagos djali i tij.

Nika mësohet se ka deklaruar në polici se; “nuk kam lidhje me ngjarjen dhe kam qenë gjithë ditën e djeshme në kamera”.

Mbrëmë u vra Zef Guri, 73 vjeç dhe u plagos djali i tij, Gjin Guri 46 vjeç, i cili ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin e traumës në Tiranë.

EMISIONET