Divjakë, zjarri rrezikon banesat në Gradishtë, deputeti Baçi: Ndërhyni sa nuk është vonë!

Divjakë, zjarri rrezikon banesat në Gradishtë, deputeti

Një zjarr i madh ka shpërthyer në Gradishtë të bashkisë Divjakë.

Deputeti demokrat, Luan Baçi, thotë se banorët janë të alarmuar dhe të rrezikuar nga zjarri që po u afrohet shtëpive të banimit.

Ai thotë se janë lajmëruar zjarrfikëset, policia dhe askush nuk reagon.

Bashkia Divjakë është gjithashtu inekzistente, sipas tij.

Baçi u bën thirrje institucioneve përgjegjëse të marrin masa të menjëhershme dhe të ndërhyjnë sa nuk është vonë.

"Papërgjegjshmëria e tyre, rrezikon jetë", nënvizon Baçi.

Autoritetet njoftuan për 23 vatra zjarri të regjistruara në 24 orët e fundit.

Aktive mbeten zjarret në Klos, Durrës, Kurbin dhe Shkodër.

Divjakë, zjarri rrezikon banesat në Gradishtë, deputeti

EMISIONET