Dendias ndaloi në Himarë, bisedë me kreun e Omonias, më pas drejt Tiranës të takojë Ramën e Xhaçkën

Dendias ndaloi në Himarë, bisedë me kreun e Omonias, më pas

Ministri i Jashtëm i Greqisë ka nisur vizitën në Shqipëri. Takimi I parë ishte në Himarë me kreu i OMONIA për Himarën, Fredi Beleri.

"Më informoi për çështjet që kanë të bëjnë me pakicën kombëtare në Shqipëri" shkruan ministri  i jashtëm grek në një postim në twitter.

Ora 11:00 Ministrja Xhaçka do të presë homologun grek Nikos Dendias. Pas takimit dypalësh dy ministrat do të kenë një deklaratë për shtyp.

Në orën 12:30-13:00 do të jetë takimi kokë më kokë i ministrit të Jashtëm grek me kryeministrin Edi Rama, dhe një drekë pune.

 

EMISIONET