Berisha fiton bindshëm, ja sa vota morën ish-kryeministri dhe Ibsen Elezi sot

Nuk ka pasur surpriza; ish-kryeministri Sali Berisha është zgjedhur në krye të PD-së këtë të diel.

Ai ka marrë thuajse 20-fish më shumë vota sesa kandidati tjetër në garë, Ibsen Elezi.

Në votime kanë marrë pjesë në total 43.680 vota, ndërkohë që Berisha ka marrë 40.820 vota, ose 93.45%.

Ndërkohë Elezi ka marrë vetëm 2532 vota, ose 5.8%.

EMISIONET