Berisha: E mbështes urdhrin e Biden kundër ndryshimit të kufijve

Berisha: E mbështes urdhrin e Biden kundër ndryshimit të kufijve

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka komentuar urdhrin ekzekutiv të Presidentit amerikan, Joe Biden lidhur mbi sanksionet ndaj politikanëve në Ballkanit Perëndimor, ku flitej dhe për ndryshimin e kufijve.

I ftuar në emisionin “Çim Peka Live”, Berisha u shpreh se mbështet urdhrin e Bidenkundër ndryshimit të kufijve.

‘Kam denoncuar Soros. Është korruptori i politikanëve.

Kam bërë thirrje që Kongresi I SHBA dhe PE  të bëjnë ligje kundër Sorosit, njeri ky me influencë të jashtëzakonshme.

Soros hartii në Beograd projektin e ndarjes së Kosovës.

Filloi të fuqizohej falë lobimit të Vuçiç, Thaçit dhe Ramës.  E mbështet urdhërin e Biden kundër ndryshimit të kufijve.

"Nuk më ka paditur njeri në jetën time, jam detyruar të shkoj në gjykatë për të vendosur dinjitetin tim, jo për vendimin."- tha Berisha. 

EMISIONET