Arrestohet shkodrani që plagosi dje me thikë babë e bir

Arrestohet shkodrani që plagosi dje me thikë babë e bir

Një 26-vjeçar është arrestuar sot në Shkodër, pasi akuzohet se ka plagosur me thikë babë e bir. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme, rreth orës 20:40, në lagjen “Mark Lula”.

“DVP Shkodër arrestoi shtetasin A. M., 26 vjeç, banues në Shkodër, pasi nga veprimet hetimore dyshohet se mbrëmjen e djeshme, rreth orës 20:40, në lagjen “Mark Lula”, pas një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasit Sh. L., 52 vjeç dhe E. L., 19 vjeç (babë e bir), banues në Shkodër, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.”, sqaron policia.

EMISIONET