Akuzohet për disa vjedhje në Durrës, arrestohet 18 vjeçari

Akuzohet për disa vjedhje në Durrës, arrestohet 18 vjeçari

Një 18 vjeçar, banues në lagjen nr. 16, Durrës është arrestuar ditën e sotme (23 qeshor) pasi akuzohet për një serë vjedhjesh në Durrës.

Përmes  pamjeve filmike të siguruara nga policia u bë e mundur zbardhja e një sërë vjedhjesh.

 Gjatë operacionit policor të koduar “Seriali 2” u sekuestruan veshjet dhe pajisjet që dyshohet se 18-vjeçari i përdorte gjatë vjedhjeve.

18 vjeçari me inicialet O. H. u arrestua në flagrancë, duke vjedhur biçikletën e shtetasit M. K.

Ai akuzohet për disa vjedhje në Durrës:

٠Më datë 18.06.2022, ka vjedhur një bateri kamioni në ambientet e një subjekti privat;

٠Më datë 14.06.2022, ka vjedhur instalimet elektrike të godinës së një shkolle jopublike;

٠Më datë 13.06.2022, ka vjedhur veglat e punës, në një pallat në rikonstruksion, në lagjen nr. 11, Durrës;

٠Më datë 13.06.2022, ka vjedhur instalimet hidraulike të godinës së një shkolle publike;

٠Më datë 13.06.2022, ka vjedhur instalimet elektike të godinës së një institucioni në rikonstruksion.

Vijon puna, për zbardhjen dhe dokumentimin e rasteve të tjera të vjedhjeve të ndodhura më parë, që dyshohet se janë kryer nga ky shtetas.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshm

EMISIONET