Aksidenti tragjik i merr jetën shqiptarit në Itali

Aksidenti tragjik i merr jetën shqiptarit në Itali

Një aksident në Itali i mori jetën një shqiptari.

60-vjeçari Agron Gjata, nga Shqipëria por banues në Controguerra tentoi të parakalonte, por në atë moment preku një furgon Renault dhe u përmbys disa herë, derisa u përplas me Punton e një 59-vjeçari nga Ascoli Piceno.

Në fund të përplasjes 60-vjeçari shqiptar ishte pa ndjenja, por i gjallë. Megjithatë pak minuta më vonë, ai ndërroi jetë.

Pronari i Puntos ka mbetur i plagosur lehtë.

EMISIONET