Aksident në Elbasan, përplasen dy kamionë në fshatin Bradashesh, ka të plagosur

Aksident në Elbasan, përplasen dy kamionë në fshatin
Foto ilustruese

Një aksident automobilistik është regjistruar mesditën e kësaj të hëne në oborrin e firmës “Kurum”, në fshatin Bradashesh të Elbasanit, ku dy kamionë janë përplasur me njeri-tjetrin.

Burimet paraprake bëjnë me dije se një kamion, me drejtues shtetasin kosovar N. I., 56 vjeç, gjatë kryerjes së një manovre, ka përplasur një automjet kamion të parkuar.

Për shkak të goditjes, aksidentalisht është dëmtuar shtetasi kosovar, i cili ka qenë në afërsi të kamionit. 56-vjeçari është dërguar në spital, për të marrë ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Me shtetasin N. I. po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e rrethanave të këtij rasti.

EMISIONET