Aksident në aksin Memaliaj-Krahës, plagoset 37-vjeçarja

Aksident në aksin Memaliaj-Krahës, plagoset 37-vjeçarja

Një aksident automobilistik ka ndodhur në aksin nacional Memaliaj-Krahës.

“Rreth orës 17:15, në aksin nacional Memaliaj-Krahës, në vendin e quajtur "Krahës", shtetasi A. H., 31 vjeç, banues në fshatin Toç, Memaliaj,  duke drejtuar automjetin tip "Toyota", ka aksidentuar shtetasen E. K., 37 vjeçe, këmbësore në rrugë, e cila u transportua për në spitalin Rajonal Gjirokastër, për të marrë ndihmën mjekësore”, njofton policia.

Drejtuesi i automjetit u shoqërua nga shërbimet e policisë, për kryerjen veprimeve të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

EMISIONET