14 i ikën “Plumbit të Artë”, dyshohet se njëri prej tyre është arrestuar në Rinas, tentoi të ikte nga Shqipëria

SPAK vijon operacionin e koduar “Plumbi i Artë”, ku deri më tani janë lëshuar 32 urdhër arreste, ku 18 prej tyre janë ekzekutuar ndërsa janë në kërkim janë 14 të tjerë.

Ndërkohë gazetarja e Ora News, Keti Banushi, bën me dije se njëri prej tyre është arrestuar në Rinas, në tentativë për t’u arratisur, por megjithatë nuk ka asgjë zyrtare dhe të konfirmuar nga policia.

Po ashtu nuk dihet as emri i personit që është arrestuar.

9 masat e sigurimit që janë ekzekutuar në burg, me 19 maj 2022

1. Nuredin Dumani, 35 vjeç
2. Henrik Hoxhaj, 40 vjeç
3. Altin Ndoci, 35 vjeç
4. Erion (Andrea) Alibej, 36 vjeç
5. Skerdi Tasi, 31 vjeç
6. Elvis Koçi (Çaushllari), 30 vjeç
7. Ilirian Feci, 47 vjeç
8. Enver Diva, 43 vjeç
9. Besjan Xhixha, 31 vjeç

Të arrestuarit 19 maj 2022

9 masa sigurimi “Arrest në burg” në ngarkim të shtetasve, të cilët u arrestuan gjatë operacionit:

1. Ardjan Uzuni, 56 vjeç
2. Leonard Palushi, 41 vjeç
3. Gentian Sharra, 48 vjeç
4. Fatos Gosa, 54 vjeç
5. Florenc Çekrezi, 35 vjeç
6. Petrit Qoli, 51 vjeç
7. Agron Qoli, 52 vjeç
8. Agron Qafa, 48 vjeç
9. Asllan Plaku, 30 vjeç

Ne arrati

1.Eljo (Ervis) Bitri,

2.Festim Qoli,         

3.Alban Bengasi,

4.Ervis Martinaj,

5.Elvin Merlika

6.Alket Xhixha

7. Marjus (Suel) Lulaj (Çela),

8.Agron (Kamber) Mehja,

9. Aleks Çela alias (Tom Qorri),

10. Talo Çela,

11. Agim Gjini,

12.Mikael Qosja (Kamami) (Stefo),

13. Florenc Çapia

14. Abedin Mama (Dine Çami)

EMISIONET