Gjatë 24 orëve të fundit  8 persona kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 në Kosovë

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike kanë rezultuar pozitiv me Covid, 223 raste të reja dhe janë shëruar 342 pacientë duke e çuar numrin total të të shëruarve në 36 568

Numri total i rasteve pozitive është 48905 , ndërsa kanë humbur betejën me virusin 1.256 viktima.