"UFO-t janë reale dhe ato janë këtu", Pentagoni konfirmon ekzistencën e jashtëtokësorëve

"UFO-t janë reale dhe ato janë këtu", Pentagoni

Pentagoni  ka konfirmuar vërtetësinë e videove dhe imazheve që tregojnë pamje të shumta të UFO-ve nga  personeli i Marinës Amerikane , ndërsa qeveria pritet të përgatisë një raport për këtë.

Një video prej 18 sekondash tregon atë që përshkruhet si tre UFO në formë piramide që fluturojnë mbi anijen luftarake USS Russell natën në korrik të 2019 në brigjet e  San Diego.

Në një moment, objekti në formë piramide thuhet se qëndronte 700 metra mbi bishtin e Russell.

Kjo është videoja e parë që publiku ka parë nga incidenti i korrikut 2019 në të cilin UFO misterioze të   përshkruara si mjete ajrore pa pilot thuhet se kanë ngacmuar të paktën tre anije luftarake amerikane gjatë stërvitjeve ushtarake për shumë ditë - në një moment që përputhen me shpejtësinë dhe mbajtjen e një shkatërruesi për 90 minuta gjatë kryerjes së manovrave.

Muaj më parë, një pilot i FA-18 thuhet se përdori celularin e tij për të shkrepur foto të tre aeroplanëve të ndryshëm të paidentifikuar në brigjet e Oceanës në mars, duke përfshirë dy  UFO të  quajtur "Metalic Blimp" dhe "The Sphere".

Avionët e paidentifikuar të kapur nga piloti në mars 2019 ishin në gjendje të qëndronin të palëvizshëm në erëra të forta, pa asnjë lëvizje, përtej aftësisë së balonave ose dronëve të njohur, sipas  Mysteryëire.com.

"Unë mund të konfirmoj që fotot dhe videot e referuara janë marrë nga personeli i Marinës," i tha zëdhënësi i Departamentit të Mbrojtjes Susan Gough Fox Neës.

"UAPTF, Task Forca e Fenomeneve Ajrore të Padentifikuara, ka përfshirë këto incidente në studimet e tyre në vazhdim."

Video dhe imazhet iu dhanë kineastit  Jeremy Corbell , i cili bëri dokumentarin "Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers" dhe reporterin kryesor hetues të KLAS TV  George Knapp.

Corbell dhe Knapp konfirmuan në mënyrë të pavarur se dokumentet e zbuluara janë pamje të paklasifikuara që ishin pjesë e një serie njoftimesh të klasifikuara që kishin për qëllim të edukonin anëtarët e Komunitetit të Inteligjencës Amerikane rreth UFO-ve që udhëtonin në hapësirën e kufizuar ajrore.

"Ky është informacion shpërthyes," i tha Corbell Fox News.

"Ky është ndoshta filmimi më i mirë ushtarak i UFO-ve që kam parë ndonjëherë unë dhe bota."

Në një ngjarje të veçantë, tre fotografi, të zbuluara në Corbell,  nga USS Omaha, tregojnë një UFO "sferike" që zbret në oqean duke u zhdukur. Sipas Corbell, një nëndetëse u përpoq pa sukses për të gjetur mjetin ajror të paidentifikuar.

"Kjo është një pjesë e jashtëzakonshme e teknologjisë," tha Corbell.

"Kushdo që po përdor këto teknologji është shumë më i përparuar se gjithçka që kemi në arsenalin amerikan dhe kjo duhet të jetë një shenjë paralajmëruese. Ne duhet të zbulojmë qëllimin e operatorëve të këtyre automjeteve."

Task Forca e Fenomeneve Ajrore të Identifikuara të Pentagonit (UAPTF) tani po heton se cilat janë këto aeroplanë të paidentifikuar.

"Fakti që UAPTF ende po heton këto incidente të reja si fenomene ajrore të paidentifikuara do të thotë që ata kanë përjashtuar tashmë faktin  se ato janë balona ose dronë nga një vend tjetër," tha Corbell.

"Këto objekte nuk po shtyjnë diçka nga mbrapa për të shkuar përpara," shpjegoi Corbell.

"Ato janë mjete lëvizëse me forcë gravitacionale që janë të ndërmjetme - që mund të shkojnë nga arji në det pa shkatërrim."

Prillin e kaluar, Pentagoni shfaqi ​​tre video të  UFO-ve të kapura nga aviatorët detarë të cilët dëgjohen duke shprehur frikë nga objektet e panjohura që fluturojnë dhe manovrojnë me shpejtësi të pabesueshme.

Këtë qershor, qeveria pritet të përgatisë një raport mbi UFO-t, i cili tha ish-drejtori i inteligjencës John Ratcliffe për Fox Neës do të tregojë se "sinqerisht, ka shumë më shumë shikime sesa janë bërë publike ... gjëra që ne po vëzhgojmë që janë të vështira të shpjegohen."             

"Ne po flasim për objekte që janë parë nga pilotët e Marinës dhe Forcave Ajrore ose janë marrë nga imazhet satelitore që sinqerisht bëjnë veprime që janë të vështira për t'u shpjeguar", tha Ratcliffe për Fox News, "lëvizje që është e vështirë të përsëriten, që ne nuk kemi teknologji për to ose duke udhëtuar me shpejtësi që tejkalojnë barrierën e zërit. "

Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare e Raportimit të UFO-ve, shikimet e objekteve të paidentifikuara në ajër thuhet se u rritën në vitin 2020 me rreth 1.000 në të gjithë vendin, në më shumë se 7.200 shikime.

"Në përgjithësi, ne po marrim më shumë nga ato që duket se janë pamje legjitime të UFO-ve aktuale, atëherë ndodhi edhe disa vjet më parë," tha Peter Davenport, drejtori i qendrës së raportimit të UFO-ve.

Që nga nëntori, ai ka marrë pesë raporte nga anëtarët e ekuipazhit të kabinës së pilotëve të objekteve të paidentifikuara që fluturojnë në lartësi të madhe: "Është e pazakontë. Nuk më kujtohet në 27 vjet që kisha marrë pesë raporte në vetëm disa muaj."

Corbell tha se ai nuk e di nëse imazhet e fundit që ai siguroi tregojnë UFO nga jashtëtokësorët që vizitojnë planetin tonë, megjithëse është i sigurt që publiku duhet të kërkojë që qeveria jonë të hetojë në mënyrë transparente origjinën e tyre.

"UFO-t janë reale dhe ato janë këtu, por ne nuk e dimë kush janë ata ose qëllimin," tha Corbell. "Kjo nuk është më një pyetje. Ju thjesht nuk i keni kushtuar vëmendje."

EMISIONET