Ish-deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu nuk është zgjedhur nga demokratët për të kandiduar sërish nën siglën e të djathtëve dhe për këtë ka bërë një reagim.

Shehu ka shkruar se ai është pjesë e PD që prej vitit 1990 si një nismëtar, teksa vijon duke shkruar se vendimin për të kandiduar për deputet e kanë tagër vetëm institucione të partisë.

Pa pasur ndonje rendesi thelbesore te qenit apo jo deputet per veprimtarine time politike, te cilen e kam realizuar qe me 1990 si nje nga nismetaret e PD, si kryetar i saj, minister, deputet, apo pa pasur asnje nga keto ofiqe kudo ku kam qene apo ku jam, dua te nenvizoj se:
1-Vendimin per te kandiduar per deputet mbas votimit te antaresise se PD e kane tager vetem institucionet statuore te saj, Kryetari, Kryesia e Keshilli Kombetar, askush tjeter
“, shkruan Shehu.

Sakaq ish-deputeti i djathtë ka vijuar duke thënë se ky votim ishte shumë i rëndësishëm për të, pasi sipas tij gjirokastritët “ashtu sic dine te te «hapin deren», dine edhe te ta «mbyllin ate»“.

Ne pergjigje te disa pyetjeve qe po me vine ne lidhje me hamendesi mediatike per nje mendim negativ ndaj meje te nje…

Publiée par Tritan Shehu sur Vendredi 23 octobre 2020