Video/ 24 vjeçari i rrëmben të birin, ja si e shpëton nëna fëmijën nga duart e rrëmbyesit

Video/ 24 vjeçari i rrëmben të birin, ja si e shpëton

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në  New York në mes të ditës, ku një nënë  ka shpëtuar të birin pesë vjeçar nga duart e rrëmbyesit.

I gjithë momenti është regjistruar nga kamerat e sigurisë në rrugë.  Në video duket nëna me të birin duke ecur në rrugë, kur në një moment afrohet me makinë një 24 vjeçar, merr djalin dhe e fut në mjet.

Menjëherë nënë heroinë ia merr djalin nga duart, teksa grabitësi përpiqet të largohet me pesë vjeçarin. BBC raporton se 24 vjeçari është arrestuar për tentativë rrëmbimi të djalit 5-vjeçar.

EMISIONET