Protesta e 8 janarit 2022, përleshje në selinë e PD-së, policia ndërhyn me gaz lotsjellës

Protesta e 8 janarit 2022, përleshje në selinë e PD-së,

Pas më shumë se tre orësh protestë dhe tentativash për t’u futur brenda saj, selia e Partisë Demokratike u kthye në arenë dhune mes vetë demokratëve. Mbështetësit e Berishës hapin portën kryesore, por nuk hyjnë dot në seli. Basha kërkon ndihmën e institucioneve për të shpërndarë protestuesit, policia nuk kurseu gazin lotsjellës as ndaj gazetarëve dhe operatorëve.

Ora News e percolli live 

 

EMISIONET