Një aksident, ku janë përfshirë tre automjete, ka ndodhur pak më parë në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të Sukthit.

Siç mëson Ora News, nga aksidenti nuk ka dëme në njerëz por vetëm materiale.

Por kaq ka mjaftuar që autostrada të ketë trafik të rënduar.

Policia mbërriti në vendngjarje dhe po punon për menaxhimin e situatës dhe zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.