Tre persona kanë humbur jetën dhe një tjetër është plagosur pas përplasjes së dy aeroplanëve në Shën Peterburg të Rusisë.

Aksidenti ajror është regjistruar ditën e sotme. Një aeroplan i tipit “Cessna” u përplas me një tjetër avion, duke shkaktuar edhe rrëzimin e tyre.

Të dy aeroplanët po ktheheshin nga një seancë stërvitore.