Presidenti I Kosovës Hashim Thaçi përcolli mesazhet e ngushëllimit kryeministrit Edi Rama për humbjen e nënës së tij, Aneta.

“I dashur Edi, në këtë ditë të pikëllimit, por edhe të krenarisë, bashkëndjej me ju dhimbjen e thellë për ndarjen nga jeta të nënës Aneta. Ngushëllimet më të sinqerta në emër timin dhe të familjes. HTH”

 Aneta Rama ndërroi jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm në moshën 82-vjeçare.