Një 20 vjeçare ka mbetur e vrarë dhe gjashtë të tjerë u plagosën pas të shtënave me armë zjarri në një ndërtesë në Brooklyn.

Të shtënat e para ndodhën pak pas orës 9 të mbrëmjes në pjesën lindore të New Yorkut, në të cilën një 17 vjeçar u plagos në këmbë, tha zëvendës shefi i Departamentit të Policisë, Michael Kemper, në një konferencë për shtyp.

20 vjeçarja menjëherë u dërgua në spital por nuk mundi ti mbijetonte plagëve të marra.

Deri më tani, askush nuk është arrestuar dhe sipas policisë, disa të dyshuar po kërkohen