Një 8-vjeçar në Indonezi është gëlltitur nga një krokodil.
Vogëlushi Dimas Mulkan Saputra po peshkonte në lumë me babanë e tij, kur u kap pranë ujit nga krokodili në Kalimatan.


Ishte krokodili mbi shtatë metra i gjatë që tërhoqi në ujë Dimasin, derisa babai i tij Subliansy po ndiqte atë me shpresën se do ta mund ta shpëtojë të birin.

LEXO EDHE: Krim horror/ Babai vret vajzën për nder, me kokën e prerë të 17-vjeçares shëtit në rrugë


Ai filloi ta godiste krokodilin mirëpo ai u zhyt dhe u zhduk.


Krokodili e ka gëlltitur të miturin pa qenë nevoja ta akfshonte, më pas ai është gjetur dhe u nxor në ujë nga ekspertët të cilët i çanë barkun dhe i nxorrën trupin e pajetë të vogëlushit.