Tare ofertë veteranit Silva

Tare ofertë veteranit Silva

E ardhmja e David Silva nuk është vendosur, por me sigurit në ditët e ardhshme do të bëhet realitet. Lazio dërgoi ofertën e tyre për kampionin spanjoll duke i propozuar një marrëveshje tre vjeçare, me 4 milion euro në sezon (përfshirë edhe shpërblimet).

Futbollisti 34-vjeçar mori kohë për të vendosur, por sipas sport mediaset do ta mirëpresë propozimin. Ekzistojnë disa ekipe që kanë shfaqur interes për të, por rreziku më i madh vjen nga Valencia dhe Betis.

Pas 10 vjetësh Silva do të largohet nga Manchester City në fund të sezonit, një vendim i pjekur dhe shpallur që verën e kaluar. në drejtim të Guardiola, ish-ndërkombëtari spanjoll nuk ka arritur të dëshmojë se ai është një lojtar i klasit botëror dhe ende mund të japë shumë.

Për këtë arsye, në muajt e fundit ai bindi veten për të filluar një aventurë të re në një kampionat konkurrues, megjithëse ofertat më interesante erdhën nga Mls (nga Inter Miami i Beckham) dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.  Xavi ish-shoku i itj në kombëtare e dëshiron Silvën tek Al Sadd.

Tare dhe Lotit duhet të tregohen të vëmendshëm për sirenat spanjolle, veçanërisht nga Valencia, klubi në të cilin ai u rrit dhe spikati në futbollin profesionist.

Nga njëra anë përvoja në Serie A dhe shansi për të luajtur përsëri champions league, nga ana tjetër zemra. Sido që të jetë vendimi i tij, Tare do të duhet të presë pak më gjatë, sepse mesfushori është i përqendruar në Champions league.

Lazio i është nënshtruar ëndrrës së titullit pas një viti të shkëlqyer, dhe do të synojë të provojë përsëri sezonin e ardhshëm.

EMISIONET