Xhaka i papërmbajtshëm, shënon sërish dhe Arsenali afrohet me titullin (VIDEO)

Xhaka i papërmbajtshëm, shënon sërish dhe Arsenali afrohet

Arsenali nuk bën hapa falsë pasi fiton një tjetër derbi lindinez pas atij në fushën e Fulham.

Skuadra e drejtuar nga Michel Arteta e çon përkohësisht në 8 pikë diferencën me Manchester City pasi shkatërroi në “Fly Emirates” 4-1  Crystal Palace pa trajnerin e shkarkuar Viera.

 Granit Xhaka shënoi sërish pas golit në Europa League. Mesfushori shqiptar regjistroi golin e tretë të sfidës që ishte zhbllokuar nga Martinelli e Saka ndërsa golin e katërt e shënoi Schlupp.

EMISIONET