Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik “hero” bardheblu

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana përfitojnë nga hapi fals i Partizanit dhe hedhin një hap të madh në javën e 17. Shkodranët interpretuan në mënyrë perfekte ndeshjen me Laçin për suksesin e katërt rresht dhe të tretin në kampionat.

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Debutimi i Bekim Balajt që hyri në fushë në minutën e 58 të takimit është një tjetër lajm i mirë për Mirel Josën dhe skuadrën e tij që ngjitet në kuotën e 28 pikëve, 2 më pak se Partizani që zbret në vendin e dytë dhe 3 më pak se Tirana e cila merr kryesimin e Kategorisë Superiore.

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Pjesa e parë në Shkodër u mbyll në avantazhin e dyfishte me dopietën e Hoxhajt ndërsa Juric shtoi një gol tjetër duke bërë tërësisht të pavlefshëm realizimin e Shkurtajt për të dytën ndeshje rresht me gol por në ndeshjen e tretë rresht të Laçit pa fitore.

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Golin e katërt e sigloi Jonuzi në kohën shtesë.

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Në kryeqytet, kampionët e Tiranës dominuan në një ndeshje pa histori skuadrën e Bylisit. Hasani nga pika e bardhë dhe tre gola të Patrick që merr topin në shtëpi, krijuan superioritetin në rezultat për skuadrënm e Orges Shehit.

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Ekipi bardheblu e mbylli pjesën e parë në avantazh të trefishtë. 31 pikë në klasifikim për Tiranën që rikthehet kështu të bëjë ligjin në Kategorinë Superiore ndërsa Bylis mbetet në zonën e ftohtë të klasifikimit. (Foto: LSA)

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

Vllaznia dhe Tirana nuk zhgënjejnë, Balaj debuton me fitore, Patrik

EMISIONET