Video/ Poloni, Muçi gjen golin që zhbllokon sfidën e Legias së Varshavës

Video/ Poloni, Muçi gjen golin që zhbllokon sfidën e Legias

Ernest Muçi siglon golin e dytë në Poloni dhe këtë e bën në ndeshjen e javës së katërt të kampionatit.

Sulmuesi tiranas i Legias së Varshavës gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 47′ të sfidës së shtëpisë kundër Piast Gliwice, duke konfirmuar momentin pozitiv që po kalon me fanellën e skuadrës më të titulluar të Polonisë ku gjatë vitit të parë hasi shumë vështirësi për t’u përshtatur. Muçi u aktivizua titullar në këtë përballje ku skuadra e tij fitoi me rezultatin 2 - 0. Goli i dytë u shënua nga Mladenoviç në minutën e 52′ të sfidës.

EMISIONET